دوره لیسانس

مدارک تحصیلی در مقطع لیسانس در بیشتر دانشگاه های کانادا و آمریکا مورد تایید سایر کشورها می باشند. شرایط اخذ پذیرش و سیستم آموزشی در دانشگاه ها در آمریکا و کانادا پذیرش دوره های لیسانس از کانادا و آمریکابسیار به هم نزدیک می باشد. متقاضیان برای تحصیل در مقطع لیسانس باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل 14 یا بالاتر داشته باشند. کسانیکه دوره پیش دانشگاهی را تمام نکرده باشند ممکن است بتوانند در مقطع لیسانس پذیرش بگیرند به شرطی که تعدادی از دروس اصلی دوره پیش دانشگاهی را قبل از شروع دوره لیسانس بگذرانند.

برای پذیرش در برخی از رشته ها مثل Mechanical Engineering معدل باید بالای 15 باشد.  همچنین برای پذیرش از دانشگاه های ممتاز معدل بالای 15 ضروریست. برای اخذ پذیرش غیر شرطی در مقطع لیسانس (Unconditional Admission) داشتن یکی از مدرک زبان انگلیسی زیر ضروری می باشد:

  • مدرک دیپلم با حداقل 3 سال تحصیل و با معدل حداقل 15
  • statement of Interest متناسب با رشته تحصیلی
  • مدرک زبان انگلیسی (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 80; CBT: 220; PBT: 550)

در برخی دانشگاه ها، در صورتی که متقاضی دارای تمامی شرایط لازم برای اخذ پذیرش باشد و یکی از مدارک زبان بالا را نیز داشته باشد ولی نمره زبان او پایین تر از نمره مورد نیاز باشد، می تواند همچنان پذیرش غیر مشروط گرفته ولی باید یک ترم زبان بگذراند.

در صورتی که متقاضی دارای هیچ گونه مدرک زبان نباشد، بایستی پذیرش مشروط ( Admission Conditional) گرفته و ابتدا دوره های زبان دانشگاه را طی نماید. طول دوره زبان بستگی به سطح زبان متقاضی داشته و ممکن است بین یک تا دو ترم تحصیلی طول بکشد.

در بعضی از دانشگاه ها، در صورتی که متقاضی دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده باشد می تواند پذیرش دوره لیسانس گرفته ولی تعدادی واحد اضافه در ابتدای دوره بگذراند.

کمک هزینه تحصیلی

به دانشجویان با معدل بالا در دوره لیسانس کمک هزینه و بورسیه تحصیلی بین 1500 دلار تا 9 هزار دلار در سال پردخت می گردد. همچنین دانشجویان واجد شرایط می توانند برای دریافت بورسیه های خارج از دانشگاه اقدام نمایند. برای اطلاعات بشتر در مورد کمک هزینه تحصیلی در کانادا و آمریکا به این صفحه مراجعه نمایید. دریافت بورس کامل و یا دریافت کمک هزینه بالا برای متقاضیان ایرانی دارای دیپلم از خارج از کانادا نیاز به شرکت در المپیاد های علمی و کسب رتبه دارد.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های کانادا بین 14 هزار دلار تا 18 هزار دلار در سال است که بستگی به استان محل تحصیل و دانشگاه دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا حدود 18 هزار دلار در سال است. برای اطلاعات بشتر در مورد هزینه تحصیل در کانادا و آمریکا به این صفحه مراجعه نمایید.

کسب اطلاعات بیشتر

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر ما در تورنتوی کانادا از طریق ایمیل و یا تلفن تماس بگیرید. همچنین متقاضیان تحصیل در کانادا و یا آمریکا می توانند برای مشاوره و ارزیابی شرایط تحصیلی خود از طریق شماره تلفن های رایگان ما از ایران به کانادا تماس بگیرند.

شماره تلفن رایگان از ایران به کانادا برای مشاوره تحصیلی:

85312573 021