دوره زبان انگلیسی

متقاضیان تحصیل در دوره های زبان می توانند در یکی از دانشگاه ها و یا کالج های کانادا و یا آمریکا طرف قرارداد با ما ثبت نام نمایند. برای اخذ پذیرش داشتن مدارک تحصیلی دیپلم و یا بالاتر ضروری می باشد. متقاضیان پس از ورود به دانشگاه و یا کالج ابتدا تعیین سطح گردیده و سپس در سطوح مختلف کلاس های زبان ثبت نام می گردند. متقاضیان حتی بدون هیچ گونه آشنایی به زبان انگلیسی می توانند در بسیاری از این دوره ها در کالج و یا دانشگاه ها شرکت نمایند. طول دوره کامل زبان عموما دو ترم (یک سال تحصیلی) می باشد ولی چنانچه متقاضی نیاز به دوره های بیشتری داشته باشد، می توانند به تحصیل ادامه دهد. تعدادی از دانشگاه ها فقط دارای دوره های پیشرفته زبان هستند که مخصوص افرادی است که آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی دارند. این دوره ها بیشتر جنبه آکادمیک دارد و مدت آن یک ترم تحصیلی (16 هفته) می باشد.

دوره های زبان در کانادا

کشور کانادا دارای قوانین مهاجرتی می باشد که امکان ماندن دانشجویان در این کشور را پس از اتمام تحصیل فراهم می کند. به همین دلیل نیز سفارت های کانادا در اعطای ویزای دانشجویی برای دوره های زبان سخت گیر می باشد. به منظور افزایش شانس متقاضیان برای دریافت ویزا، توصیه می گردد که متقاضیان تحصیل در دوره های زبان از رشته های دیگر موجود در کانادا نیز پذیرش داشته باشند. این شرکت با بررسی شرایط متقاضی امکان اخذ پذیرش متقاضی را در سایر رشته ها اعلام می کند.

هزینه تحصیل در دوره های زبان بسته به محل تحصیل بین 4 تا 6 هزار دلار در هر ترم (چهار ماه) می باشد. هزینه زندگی در طول تحصیل حدود 800 تا 1200 دلار در ماه است که بستگی به شهر محل تحصیل و مرکز آموزشی دارد. دانشجویان می توانند درطول مدت تحصیل از امکانات خوابگاه و یا پانسیون (زندگی با خانواده های کانادایی) استفاده نمایند. ترم های زبان معمولا هر دو ماه یکبار در ماه های ژانویه، مارچ، می، جولای، سپتامبر، و نوامبر آغاز می گردند. دانشجویان برای اخذ پذیرش دوره های زبان در کانادا بایستی حداقل 6 ماه قبل از شروع دوره اقدام نمایند تا زمان کافی برای دریافت ویزای دانشجویی داشته باشند.

متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس و یا دکتری که امکان اخذ پذیرش مستقیم بدون مدرک زبان را ندارند، می توانند ابتدا دوره زبان را گذرانده و سپس نسبت به اخذ پذیرش دوره فوق لیسانس و یا دکتری اقدام نمایند. چنانچه متقاضی دارای تمامی شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس و یا دکتری بوده و فقط مشکل زبان داشته باشد، این شرکت با توجه به رشته تحصیلی برای موکلین خود پذیرش دوره زبان گرفته و پس از اتمام آن، نسبت به ارسال پرونده برای پذیرش مقاطع دکتری و یا فوق لیسانس اقدام می نماید.

دوره های زبان در آمریکا

دوره های زبان در آمریکا نیز مانند کانادا در دانشگاه و یا کالج برگزار می گردد. متقاضیان ابتدا تعیین سطح گردیده و سپس در سطوح مختلف ثبت نام می گردند. طول دوره کامل زبان در آمریکا نیز دو ترم (یک سال تحصیلی) می باشد ولی چنانچه متقاضی نیاز به دوره های بیشتری داشته باشد، می توانند به تحصیل ادامه دهد. هزینه تحصیل در دوره های زبان آمریکا حدود 3 هزار دلار در هر دوره دو ماهه می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در طول تحصیل حدود 1200 دلار در ماه است. بسیاری از دانشگاه های آمریکا از متقاضیان اخذ پذیرش می خواهند که گواهی حساب بانکی با موجودی حدود یک سال تحصیل در دوره زبان را ارایه نمایند. اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تحصیل در دوره های زبان

برای متقاضیان طرف قرارداد با این شرکت کلیه اطلاعات لازم برای تهیه مدارک مالی، فرم های مربوطه و نحوه تکمیل آن ارسال خواهد گردید. دانشجویان دوره های زبان می توانند از امکانات خوابگاه استفاده نمایند. ترم های زبان در آمریکا نیز مانند کانادا عموما هر دو ماه یکبار در ماه های ژانویه، مارچ، می، جولای، سپتامبر، و نوامبر آغاز می گردند.

ویزای دانشجویی آمریکا

برای تحصیل آمریکا متقاضی باید برای اخذ ویزای دانشجویی به یکی از کشور های ترکیه، امارات و یا سایر کشور های دارای سفارت آمریکا مراجعه نماید. وقت مصاحبه در سفارت و راهنمای مصاحبه همراه با نمونه سوالات برای موکلین این شرکت ارسال می گردد. دانشجویان برای پذیرش دوره های زبان در آمریکا بایستی حداقل 3 ماه قبل از شروع دوره ها اقدام نمایند. دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و یا دکتری می توانند پس از اتمام دوره زبان از رشته های مختلف دانشگاه پذیرش بگیرند.

تجربه ما نشان داده است که اخذ ویزای دانشجویی برای دوره های زبان از آمریکا راحت تر از کانادا می باشد. بنابراین این شرکت توصیه می کند متقاضیان دوره زبان یا از آمریکا پذیرش بگیرند و یا برای تحصیل زبان در کانادا دارای پذیرش همزبان زبان و یک دوره دانشگاهی و یا کالج نیز باشند.

کسب اطلاعات بیشتر

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با یکی از دفاتر ما در تهران و یا تورنتوی کانادا از طریق ایمیل و یا تلفن تماس بگیرید. همچنین متقاضیان تحصیل در کانادا و یا آمریکا می توانند برای مشاوره و ارزیابی شرایط تحصیلی خود از طریق شماره تلفن های رایگان ما از ایران به کانادا تماس بگیرند.