مهاجرت تحصیلی

بسیاری از دانشجویان بین المللی در کانادا در هنگام تحصیل و یا پس از اتمام تحصیل اقدام به اخذ اقامت دایم کانادا می نمایند. اخذ اقامت دایم به دانشجویان کمک خواهد کرد که هزینه تحصیل کمتری را پرداخت نموده و همچنین از مزایای وام های دانشجویی و تسهیلات بانکی استفاده نمایند. به منظور اخذ اقامت کانادا دانشجویان می توانند از شیوه های زیر برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند.
بخش اول: مهاجرت از روش تخصصی (Skilled Worker Class)
مهاجرت تخصصی فدرال همراه با تقاضا نامه شغلی (Arranged Employement)
در شیوه مهاجرت به کانادا از شیوه تخصصی فدرال در صورتی که دانشجوتقاضا نامه شغلی (Job Offer) از یکی از شرکت های کانادایی داشته باشند و این تقاضا به تایید اداره نیروی انسانی کانادا رسیده باشد، می تواند برای اخذ اقامت کانادا اقدام نماید.
مهاجرت تخصصی فدرال در لیست اعلام شده (Occupations Listed)
 در شیوه مهاجرت به کانادا از شیوه تخصصی فدرال (Skilled Worker Class) دانشجویان بالای 17 سال در صورت تحصیل در کانادا به مدت دو سال یا بیشتر پنج امتیاز کسب خواهند نمود.
مهاجرت تخصصی فدرال برای دانشجویان دوره دکتری (PhD Students)
در شیوه مهاجرت به کانادا از شیوه تخصصی فدرال (Skilled Worker Class) دانشجویان دوره دکتری با حداقل دو سال تحصیل و عملکرد تحصیلی مناسب می توانند تقاضای اقامت نمایند. همچنین به فارغ التحصیلان دوره دکتری در صورتی که در کمتر از یک سال پس از فارغ التحصیلی درخواست خود را ارسال نمایند، اقامت کانادا تعلق می گیرد.

 

بخش دوم: مهاجرت از روش تجربه کانادایی فدرال

 (Canadian Experience Class)

فارغ التحصیلان مراکز آمورش عالی (بالاتر از دبیرستان) در رشته هایی که حداقل دو سال طول کشیده باشد و یا فارغ التحصیلان دوره های فوق لیسانس یک ساله و یا بیشتر در صورت کار در کانادا به مدت حداقل یک سال تمام وقت، می توانند درخواست اقامت کانادا نمایند.

 

 

بخش سوم: مهاجرت تخصصی کبک

(Quebec Skilled Worker)

در شیوه مهاجرت به کانادا از استان کبک دانشجویان در صورت تحصیل در کبک امتیاز کسب خواهند نمود.

 

 

 

بخش چهارم: مهاجرت از روش تجربه کانادایی کبک

(Canadian Experience Class)

فارغ التحصیلان مراکز آمورش عالی (بالاتر از دبیرستان) مورد تایید کبک در رشته هایی که به زبان فرانسه باشند، و یا در صورتی که متقاضی حداقل یک سال در یک آموزشگاه فرانسه زبان تحصیل کرده باشد و یا مدرک زبان فرانسه  سطح B1 را در یک آمزشگاه فرانسه زبان دریافت کرده باشد، می تواند برای مهاجرت به کبک اقدام نماید. 

 

 

 

 

بخش پنجم: مهاجرت از روش های استانی

 (Provincial Nominee programs)

بسیاری از استان های کانادا دارای قوانین مهاجرتی ویژه خود می باشند که به آنها اجازه می دهد تحت قوانین استانی نسبت به جذب مهاجر اقدام نمایند. در بیشتر این برنامه ها به فارغ التحصیلان فوق لیسانس و دکتری اقامت استانی اعطا می گردد. استان اونتاریو دارای این برنامه برای دانشجویان فوق لیسانس و دکتری می باشد. 

 

 

 

 

 

کسب اطلاعات بیشتر

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با یکی از دفاتر ما در تهران و یا تورنتوی کانادا از طریق ایمیل و یا تلفن تماس بگیرید. همچنین متقاضیان تحصیل در کانادا و یا آمریکا می توانند برای مشاوره و ارزیابی شرایط تحصیلی خود از طریق شماره تلفن های رایگان ما از ایران به کانادا تماس بگیرند.

برای دسترسی به تلفن های تماس رایگان با کانادا برای مشاوره به این بخش مراجعه نمایید.