یکی از رشته های پر طرفدار در دوره های فوق لیسانس و دکتری در کانادا و آمریکا رشته های مدیریت بازرگانی می باشد که به نام های زیر شناحته می شوند:

Master of Business Administration (MBA)

Doctor of Business Administration (DBA)

رشته ها ی بیزنسی در گرایش های متنوعی مانند مالی، مدیریتی، بازرگانی، و حسابداری ارایه می گردند. این رشته ها به دلیل اینکه دارای دروس کاربردی و موضوعات مدیریتی است ممکن است توسط مدیران بزرگ، و کارشناسان و متخصصین دارای تجربه مدیریتی تدریس گردند.بنابراین این رشته ها در بین مدیران ارشد شرکت ها و مووسسات دولتی و خصوصی نیز طرفداران بسیاری دارد. از سوی دیگر بورسیه و کمک هزینه تحصیلی بالایی به دانشجویان این رشته ها پرداخت می گردد که ممکن است در سال به سی تا چهل هزار در سال برسد.

شرایط اخذ پذیرش دوره فوق لیسانس بیزنسی

برای اخذ پذیرش، متقاضی باید دارای پیشینه تحصیلی، تحقیقاتی، مناسب باشند. حداقل شرایط لازم برای اخذ پذیرش به صورت زیر است:

– مدرک کارشناسی مرتبط با 4 سال تحصیل و با معدل حداقل 16

– سه توصیه نامه از اساتید قبلی

– تهیه تحصیلی و تحقیقاتی متناسب با تخصصی مربوطه

– مدرک زبان انگلیسی ایلتس 6.5 تا 7.5 یا تافل 100 تا 110 و مدرک جی مت

برخی از دانشگاه ها ممکن است شرایط راحت تری را برای اخذ پذیرش داشته باشند. برای نمونه به بخش فوق لیسانس دانشگاه ونکوور مراجعه نمایید.

شرایط اخذ پذیرش دوره دکتری

اخذ پذیرش دوره های دکتری مدیریت بازرگانی (دی بی ای) همراه با کمک هزینه برای دانشجویانیکه دارای مدارک دانشگاهی از دانشگاه های غیر آمریکایی و یا کانادایی هستند، آسان نیست. برای اخذ پذیرش از دوره های دکتری، متقاضی باید معدل خوب و نمرات تخصصی بالا داشته باشد. با توجه به اینکه در دوره دکتری تمرکز روی فعالیت های تحقیقاتی است، پیشینه تحصیلی و تحقیقاتی متقاضی وموضوع رساله دکتری باید به دقت تهیه و ارسال گردد. حداقل شرایط اخذ پذیرش: https://lekarna-slovenija.com/genericna-viagra-za-zenske/

– مدرک کارشناسی با 4 سال تحصیل و با معدل حداقل 15

– مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با معدل حداقل 16

– سه توصیه نامه از اساتید قبلی

تهیه پلن تحصیلی و تحقیقاتی متناسب با رشته تحصیلی و موضوع تحقیق –

– مدرک زبان انگلیسی ایلتس 6.5 تا 7.5 یا تافل 100 تا 110 و مدرک جی مت

مدرک جی مت

متقاضیان باید توجه داشته باشند که حداقل شرایط ذکر شده در بالا، تضمینی برای اخذ پذیرش دوره دکتری نیست و دانشگاه ها با توجه به ظرفیت خود، به بهترین متقاضیان پذیرش می دهند. ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در دوره های بیزنس در بسیاری از دانشگاه های کانادا و آمریکا معمولا بین 3 تا 10 نفر در سال می باشد.

پذیرش بدون مدرک زبان

اخذ پذیرش فوق لیسانس یا دکتری در دوره های بیزنسی بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد و تنها بعضی در دانشگاه های کانادا امکان اخذ پذیرش فوق لیسانس بیزنس یا ام بی ای با نمره زبان آیلتس پایین تر از 6.5 به صورت محدود وجود دارد.

عوامل دیگری نیز اخذ پذیرش موثر می باشند عبارتند از:

1. دارا بودن مقاله در نشریات بین المللی،

2. شرکت در سمینارها، و کنفرانس های بین المللی،

3. دارا بودن نمونه کار تحقیقاتی به زبان انگلیسی که نشاندهنده مهارت نوشتاری و تحقیقاتی شما باشد،

4. ارتباط با اساتید دانشگاه از قبل و گرفتن توصیه نامه و ارسال آن با پرونده پذیرش