دریافت ویزای دانشجویی همواره یکی از نگرانی های علاقمندان تحصیل در کانادا و یا آمریکا بوده است. با این حال اخذ ویزای کانادا همواره دشوار تر از ویزای تحصیل در آمریکاست چراکه در صورت تحصیل در کانادا دانشجو خواهد توانست از راه های ممکن در کانادا بماند در حالی که قوانین مهاجرتی در آمریکا امکان اخذ اقامت را به راحتی فراهم نمی کند.

بخش اول: ویزای دانشجویی کانادا

 در حالی که ویزای بسیاری از متقاضیان برای تحصیل در کانادا رو می گردد باید توجه داشت که کانادا به جمعیت 33 میلیونی سالیانه حدود 100 هزار دانشجوی خارجی می پذیرد که تعداد بسیار بالایی در مقایسه با بسیاری از کشور های دیگر است.

نحوه درخواست ویزای دانشجویی کانادا

برای درخواست ویزای دانشجویی، پذیرش تحصیلی همراه با سایر مدارک مورد نیاز باید به یکی از سفارت های کانادا ارسال گردد. دانشجویان بایستی دقت داشته باشند که لیست مدارک و فرم های مربوطه همواره در حال تغییر می باشد، بنابراین همیشه قبل از ارسال مدارک سایت سفارت کانادا را مطالعه نمایید تا آخرین فرم های تقاضای ویزا را پرکنید.

slovenska-lekaren.com

معمولا مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می باشد:

1- فرم های مربوطه شامل فرم تقاضای اصلی، فرم اطلاعات خانواده، فرم اطلاعات تکمیلی، فرم وکالت، فرم تعیین قیم برای افراد زیر 18 سال

2- مدارک پذیرش، رسید پرداخت شهریه

3- یک سری کپی از مدارک تحصیلی قبلی و مدرک زبان

4- برنامه تحصیلی در کانادا و برنامه پس از تحصیل

5- دو قطعه عکس پاسپورت سایز

6- اصل فیش پرداخت هزینه سفارت

7- اصل پاسپورت و کپی صفحات اول دارای مشخصات

8- کپی تمامی صفحات شناسنامه همراه با یک سری ترجمه کامل شناسنامه

9- برگ معافیت سربازی

10- گواهی حساب بانک متقاضی و سایر مدارک مالی

با این که اخذ ویزای داشنجویی کانادا یا آمریکا تضمینی نخواهد بود ولی می توان با دقت در تهیه مدارک مورد نیاز سفارت و انتخاب مناسب رشته و مقطع تحصیلی و محل تحصیل شانس دریافت ویزا را تا حد ممکن افزایش داد. این شرکت خدمات زیر را برای دریافت ویزای دانشجویی به موکلین خود ارایه می نماید:

– بررسی شرایط متقاضی برای انتخاب بهترین رشته تحصیلی و محل تحصیل با توجه به شرایط متقاضی

– تنظیم برنامه تحصیلی متقاضی (study plan)

– ارایه معرفی نامه به سفارت کانادا و تشریح شرایط متقاضی

– ارایه فرم های ضمانت مالی و نحوه تهیه مدارک مالی

بخش دوم: ویزای دانشجویی آمریکا

نحوه اخذ ویزای دانشجویی آمریکا متفاوت از کانادا می باشد. متقاضیان باید بتوانند گواهی حساب بانکی با موجودی لازم را برای اخذ پذیرش به دانشگاه و یا کالج ارایه نمایند. پس از اخذ پذیرش، مراکز آموزشی فرم I20 مخصوص دانشجویان خارجی که به ویزای تحصیلی نیاز دارند را برای دانشجویان ارسال می نمایند. دانشجویان باید همراه با این فرم ها نسبت به دریافت سایر فرم های دولتی اقدام نمایند و پس از تکمیل پروسه برای شرکت در مصاحبه به یکی از سفارت های آمریکا مراجعه کنند.

این شرکت برای موکلین خود برای تحصیل در آمریکا کلیه خدمات اخذ ویزا را بر عهده گرفته و پس از تعیین وقت مصاحبه در یکی از کشور های ترکیه و یا امارات مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آمریکا را همراه با معرفی نامه، راهنمای شرکت در مصاحبه، و نمونه سوالات مصاحبه برای دانشجویان طرف قرارداد ارسال می نماید.

کسب اطلاعات بیشتر

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با یکی از دفاتر ما در تهران و یا تورنتوی کانادا از طریق ایمیل و یا تلفن تماس بگیرید. همچنین متقاضیان تحصیل در کانادا و یا آمریکا می توانند برای مشاوره و ارزیابی شرایط تحصیلی خود از طریق شماره تلفن های رایگان ما از ایران به کانادا تماس بگیرند.